Kaamerad

IP kaamerad

Torukaamerad

Torukaameraid kasutatakse üldiselt õues seina peal. Kaamerad on silmapaistvad. Torukaameratel on tugev infrapuna valgustus ja objektiiv, mis annab hea pildikvaliteedi.

Kuppelkaamerad

Kuppelkaameraid kasutatakse siseruumides või kergesti kättesaadavates paigalduskohtades. Kuppelkaameratel on sageli laiem vaatenurk kui torukaameratel, kuid funktsionaalsuselt on nad samasugused. Kuppelkaamerad on oluliselt vähem silmapaistvad. Kuppelkaamerate nõrkuseks on see, et õues läheb katteklaas mustaks ja muudab pildi uduseks.

Panoraamkaamerad

Panoraamkaamerad on mõeldud suurte alade jälgimiseks, kus on vaja väga laia vaatenurka ja kõrget resolutsiooni. Panoraamkaamerad moodustavad mitmest eraldiseisvast sensorist ja objektiivist ühe suure pildi, mis võimaldab kasutada analüütikait suurtel aladel.

Termokaamerad

Termokaamera kasutab nähtava valguse diapasooni asemel infrapunadiapasooni, et kujutist moodustada. Sisuliselt termokaamera näeb ainult soojust ja võimaldab kõikides ilmastikuoludes näha objekte, mis eraldavad soojust. Kaameraid kasutatakse kõige enam suurte alade ja platside jälgimiseks.

Pöördkaamera

Pöördkaamera ehk PTZ(patrol, tilt, zoom) või PT(patrol, tilt) kaamera. Pöördkaamerad võimaldavad kaamera juhtimist ja zoomimist juhtpuldist, telefonist, salvestist ja otse arvutist.

Smart IP kaamerad

Smart IP kaamerate enimkasutatud valdkonnaks on osutunud numbrituvastus, mis võimaldab juhtida tõkkepuid ja koostada andmebaasi. Lisaks on kliendiloendus kaamerad, mis võimaldavad luua statistikat inimvoogude kohta.

Termokaamerad

Termokaamera kasutab nähtava valguse diapasooni asemel infrapunadiapasooni, et kujutist moodustada. Sisuliselt termokaamera näeb ainult soojust ja võimaldab kõikides ilmastikuoludes näha objekte, mis eraldavad soojust. Kaameraid kasutatakse kõige enam suurte alade ja platside jälgimiseks. Väga tõhus suurte alade valvamiseks on termokaamera joone ületamise analüütikaga.

Torukorpuses termokaamera

Kuppelkorpuses termokaamera

Põnev tehnoloogia

Üks põnevamaid tehnoloogiaid turvaarsenalis on termopildistamine, mis sisuliselt annab kaameratele võimaluse jälgida pimeduse, udu, vihma ja muude piiratud või täiesti nähtamatute keskkondade kaudu. Hikvision on märkimisväärselt investeerinud parimate soojustoodete lahenduste arendusse ja uurimisse alates 2008. aastast!

Termokaamerad ei näe, nad visualiseerivad – tõlgivad infrapunakiirguse piltideks.

Termokaamerate põhimõtted

Elektromagnetiline spekter sisaldab gammakiirte, röntgenkiirte, ultraviolettkiirguse, nähtava valguse, infrapunakiirguse, mikrolained ja raadiolained. Igal neist on oma kordumatu lainepikkus.

Mis tahes objekt, mille temperatuur ületab absoluutse nulli võib eraldada tuvastatavat kogust infrapunakiirgust. Mida kõrgem on objekti temperatuur, seda kõrgem on eraldub rohkem infrapunakiirgust.

Kui kaugele võib termokaamera “näha”?

Infrapunakaamera efektiivne ulatus on see, mida mõeldakse “objekti nägemise” all. Määratletud lävi, mida tuntakse kui Johnsoni kriteeriumina, tähistavad minimaalset liinipaaride arvu, mis on vajalik stseenipiltide jäädvustatud objektide ära tundmiseks, tuvastamiseks või avastamiseks.

Johnsoni kriteeriumide kohaselt on avastamise, ära tundmise ja tuvastamise (DRI) alampiirid:
 • Avastamine: objekti eristamiseks taustast peab pilt olema kaetud vähemalt 1,5 piksliga.
 • Tuvastamine: objekti (loom, inimene, sõiduk, paat jne) klassifitseerimiseks peab pildil olema vähemalt 6 pikslit kriitiline mõõde.
 • Identifitseerimine: objekti tuvastamiseks ja selle üksikasjalikuks kirjeldamiseks peab kriitilisel mõõtmel olema vähemalt 12 pikslit.

ColorVu

Hikvision ColorVu tehnoloogia

 

Hikvision ColorVu kaamerad on võimelised nägema ka vähese valgustusega alasid ja detaile, andes pildile värvid ka ööpimeduses.

Erinevalt tavapärastest objektiividest on ColorVu varustatud super-apertuuriga, ulatudes kuni F1.0-ni. ColorVu tehnoloogia võimaldab objektiivil rohkem valgust kätte saada ja sellest tulenevalt ka pildi valgust/värvusi suurendada.

Tavaline IR kaamera pilt – Aiavalgustus põleb, IR-valgustus töötab.

ColorVu kaamera ilma enda lisavalgustuseta. Aiavalgustus põleb.

ColorVu kaamera koos enda lisavalgustusega. Aiavalgustus on kustus, pilt täielikus ööpimeduses.

AcuSense

Võrreldes tavaliste sensoripõhiste alarmsüsteemidega on kaameraid kasutaval valvesüsteemil mitmeid eeliseid: võime jälgida sündmusi reaalajas, hankida nende sündmuste kohta põhiandmeid ja esitada korrakaitsele usaldusväärseid ja täpseid tõendeid.

Lisades Hikvisioni populaarsetele kaameratele ja videosalvestajatele pisut intelligentsust, teeb AcuSense’i tehnoloogia need tooted täiuslikuks valikuks juurdepääsetava ja intelligentse turvasüsteemi jaoks!

Hikvision AcuSense Technology pakub turvatarkvara täpset tuvastamist. Süvaõppe algoritmide abil eristab AcuSense tehnoloogia inimesi ja sõidukeid teistest liikuvatest objektidest

Keskenduge õigetele sündmustele – inimeste ja sõidukite sissetungimine

Kõige tavalisemad perimeetri kaitsega seotud probleemid on ületamine ja sõidukite sissetungimine.

AcuSense tehnoloogia aitab teil keskenduda inimeste ja sõidukite sündmustele kahel viisil: seade käivitab häire alles siis, kui eelseatud sissetungimise tüüp (inimene või sõiduk) toimub, ja häirete sündmustega seotud videod on hõlpsamaks jagamiseks inimeste ja sõidukite kategooriatesse kaadrite otsingud.

Inimeste ja sõidukite täpsed alarmid

Kasutajad saavad keskenduda inimeste ja sõidukite poolt käivitatavatele häiretele, samal ajal kui väikeloomade või muude ebaoluliste objektide poolt käivitatud valehäireid vähendatakse tunduvalt.

Otsige sihtmärke kiiresti tüübi järgi

Videoklipid on sorteeritud inimeste ja sõidukite kategooriate järgi ning objektide klassifikatsioon parandab tunduvalt otsingutõhusust.

Visuaalne ja kuuldav hoiatus

Kohapealsed reageerimis- ja heidutusmeetodid, kasutades visuaalseid ja kohandatavaid helisignaale, lisavad veel ühe kaitsekihi.

PanoVu

Turvalahenduse kavandamisel on suurenenud nõuded, mis on muutunud vajalikuks suurte alade monitoorimiseks. Näiteks avalikud platsid, areenid, lennujaamad, ristmikud, ostukeskused, koolid, sadamad ja palju muud. Suuremates kohtades peavad turvatöötajad nägema ühe kaameraga rohkem kui tavaliselt  mitte ainult panoraampilti, vaid ka suumitud detaile.

Hikvision PanoVu seeria kaamerad loodud nii suurepärase panoraami kui ka lähivõtete jäädvustamiseks.

Panoraampilte tehakse mitme anduriga, mis teeb reaalajas ultra-HD eraldusvõimega 180 ° või 360 ° panoraamkujutise. Integreeritud disain + kiire kaamera pööramine  ja suumimise võimaldab kasutajal kiiresti positsioneeruda ulatuslike alade kohal ja viia teravad detailid fookusesse. Lisaks kasutavad PanoVu seeria kaamerad Hikvision Darkfighter tehnoloogiat, võimaldades kuvada ka hämaras valguses värvilist pilti.

Rakendus kohad

Sadamad
Väljakud

Linnad
Ristmikud
Parklad

Scroll to Top